Akustické gitary

Akustické gitary značiek Takamine, Tanglewood a Yamaha, ako si ich obľúbil Paolo Nutini, sa stali klasickým dizajnom pre akustické gitary.

View All Information

Najobľúbenejšie akustické gitary

Prvých 18 produktov

Dozvedieť sa viac o akustických gitarách

Akustická gitara je strunový hudobný nástroj, ktorý sa hrá brnkaním na struny prstami alebo brnkátkom. Vibrácie strún na akustickej gitare vytvárajú zvuk, ktorý sa potom prenáša akusticky vo vnútri gitary alebo cez hudobnú skrinku. Ďalšie zosilnenie je niekedy potrebné na dostatočný výkon s akustickej gitary, čo sa zvyčajne dosahuje hraním nástroja do mikrofónu, aj keď niektoré akustické gitary je možné napojiť na akustický zosilňovač, podobne ako u elektrických gitár.

Aké sú rozdiely medzi jednotlivými typmi akustických gitár?

Existuje niekoľko rôznych typov akustických gitár, ktoré vydávajú určité zvuky nevyhnutné pre rôzne štýly hudby. Klasické gitary - niekedy označované ako koncertné alebo španielske - sú typické šiestimi nylonovými struny a využívajú sa prevažne pri hraní klasickej hudby. Na tieto gitary sa skôr brnká ako hrá a majú plochý hmatník. Vytvárajú hlbšie tóny ako tie akustické gitary, ktoré majú oceľové struny, ktoré sú hlasitejšie a jasnejšie.

Akustická gitara Novinky

Pozor: Martin gitary - Balada o Dreadnought

Gitara Martin odhaliť zadanie-víťazný dokumentárne Martin Dreadnought - gitara, ktoré obstáli v skúške času a získal jeho miesto v akustické folklóru.... Viac »

Fender ponoriť do uší Monitor územie

Svet-preslávený gitara výrobca ponúka päť nových modelov do uší monitor v ich najnovšiu podnik.... Viac »

D'Addario zaviesť Humiditrak

D'Addario zaviesť Humiditrak - prístroj, ktorý žije vo vnútri gitaru prípadu a poskytuje real-time stave aktualizácie cez smartphone aplikáciu tak, aby ste si dávať pozor na tú sekeru.... Viac »

Musikmesse 2016: Yamaha odhaliť revolučný TransAcoustic gitary

Yamaha oznámila začatie 4 nové TransAcoustic gitary s vstavaný reverb a chorus efekty.... Viac »

Musikmesse 2016: Taylor-výrez Elektro akustické gitary

Taylor predstaví tri nové elektro akustické gitary v Musikmesse 2016.... Viac »