Basové gitary - Obchod

Basgitary majú rozhodujúci význam pri ukotvení hudby a melódie, či už sa na ne brnká, zľahka udiera, plieska alebo búši. Na Gear4music basgitarovom obchode nájdete stále niekoho s vášňou pre všetko spojené s basgitarami, či už potrebujete pomôcť vytvoriť zvuk podobný Gallien Kruegerovi z Flea, alebo by ste si radi zadovážili takú basgitaru akú má Paul Gray od Ibanez spolu so zosilňovačom zvuku Peavey Amp.

View All Information

Najobľúbenejšie Basové gitary

Prvých 20 produktov

Dozvedieť sa viac o basgitarách

Slávne basgitary

Jedným z najpopulárnejších výrobcov basgitár, ako aj elektrických gitár, je Fender, ktorí sú považovaní za basgitarových priekopníkov. Basgitary sa často spomínajú v spojení s rockovou hudbou a využívali ich počas rokov hviezdy ako Geezer Butler z Black Sabbath, Cliff Burton z Metallicy a John Entwhistle z Who, ale aj doslova tisíce iných umelcov vo viacerých žánroch.

Účinky dreva na zvuk basgitár

Telá väčšiny basgitár sú vyrobené z masívneho dreva, čo má význam pri vytváraní zvuku, ktorý sa neodráža v tele basgitary tak ako u akustických gitár. Tie najlacnejšie basgitary sú väčšinou vyrábané z mäkšieho dreva, kým tie kvalitnejšie sa vyrábajú z javorového, ružového a mahagónového dreva.

Čo sa týka basgitár vyrobených z masívneho dreva, mahagónové drevo vytvára silný a drevnatý zvuk,čo sa využíva pri hudobnom štýle country a blues. Prírodné ružové drevo, na druhej strane, je všeobecne známe tým, že vytvára kovovejší zvuk, ktorého bohatosť sa využíva pri viacerých hudobných štýloch. No a javorové drevo má plochejší zvuk, čo je výhodné, ak chcete hrať na basgitaru pri vysokej hlasitosti.

Duté basgitary sú takisto na predaj, ale využívajú sa zväčša pri hudobnom štýle jazzu a ľudovkách, pretože sú dosť tiché, preto je výhodnejšie si zadovážiť akustickú basgitaru.

Basgitary Novinky

NAMM 2017: Ibanez SRAS7 7 String zlostil a bezpražcová basgitara

Netradičné, čo Ibanez to najlepšie, SRAS7 prináša to najlepšie z oboch svetov moderné hudobník s jeho kombinácia bezpražcová a zlostil sa fretboards,... Viac »

SJC a Tre Cool prezentovať Mike Dirnt vlastné Kit pre Vianoce

V rámci úsilia kolaboratívne projektovania, SJC Custom Drums a zelený deň bubeník Tre Cool navrhli vlastné bicie súprava zodpovedali kapela kamarát Mike Dirnt podpis bass... Viac »

Gear4music sa osadenie Gibson 2017 rozsah

Prináša žiarivé splash farieb, variácie na klasické modely a jedinečnú tón, Gear4music hrdí na Gibson 2017 sortiment.... Viac »

Fender uvoľnenie novej gitary, ladenie App

Fender spustenie ich novej aplikácie " Fender doladiť", app, ktorý je určený pre začiatočníkov a pro je podobné... Viac »

Fender oznamuje podpis blchy Jazz Bass

Fender oficiálne zrušila veko na nový podpis bass Red Hot Chili Peppers ikony.... Viac »