Basové gitary - Obchod

Basgitary majú rozhodujúci význam pri ukotvení hudby a melódie, či už sa na ne brnká, zľahka udiera, plieska alebo búši. Na Gear4music basgitarovom obchode nájdete stále niekoho s vášňou pre všetko spojené s basgitarami, či už potrebujete pomôcť vytvoriť zvuk podobný Gallien Kruegerovi z Flea, alebo by ste si radi zadovážili takú basgitaru akú má Paul Gray od Ibanez spolu so zosilňovačom zvuku Peavey Amp.

View All Information

Najobľúbenejšie Basové gitary

Dozvedieť sa viac o basgitarách

Slávne basgitary

Jedným z najpopulárnejších výrobcov basgitár, ako aj elektrických gitár, je Fender, ktorí sú považovaní za basgitarových priekopníkov. Basgitary sa často spomínajú v spojení s rockovou hudbou a využívali ich počas rokov hviezdy ako Geezer Butler z Black Sabbath, Cliff Burton z Metallicy a John Entwhistle z Who, ale aj doslova tisíce iných umelcov vo viacerých žánroch.

Účinky dreva na zvuk basgitár

Telá väčšiny basgitár sú vyrobené z masívneho dreva, čo má význam pri vytváraní zvuku, ktorý sa neodráža v tele basgitary tak ako u akustických gitár. Tie najlacnejšie basgitary sú väčšinou vyrábané z mäkšieho dreva, kým tie kvalitnejšie sa vyrábajú z javorového, ružového a mahagónového dreva.

Čo sa týka basgitár vyrobených z masívneho dreva, mahagónové drevo vytvára silný a drevnatý zvuk,čo sa využíva pri hudobnom štýle country a blues. Prírodné ružové drevo, na druhej strane, je všeobecne známe tým, že vytvára kovovejší zvuk, ktorého bohatosť sa využíva pri viacerých hudobných štýloch. No a javorové drevo má plochejší zvuk, čo je výhodné, ak chcete hrať na basgitaru pri vysokej hlasitosti.

Duté basgitary sú takisto na predaj, ale využívajú sa zväčša pri hudobnom štýle jazzu a ľudovkách, pretože sú dosť tiché, preto je výhodnejšie si zadovážiť akustickú basgitaru.

Basgitary Novinky

Gear4music sa osadenie Gibson 2017 rozsah

Prináša žiarivé splash farieb, variácie na klasické modely a jedinečnú tón, Gear4music hrdí na Gibson 2017 sortiment.... Viac »

Fender uvoľnenie novej gitary, ladenie App

Fender spustenie ich novej aplikácie " Fender doladiť", app, ktorý je určený pre začiatočníkov a pro je podobné... Viac »

Fender oznamuje podpis blchy Jazz Bass

Fender oficiálne zrušila veko na nový podpis bass Red Hot Chili Peppers ikony.... Viac »

Gretsch zaviesť svetovo prvý niekedy 12 reťazec basovú gitaru

Gretsch vyrobila limitovanú edíciu Tom Petersson podpis 12-strunová Falcon basová gitara.... Viac »

Čestný Lemmy pečiatok v Nemecku

Kultový Motorhead basgitarista Lemmy nastavená na pripomínal pečiatkou limited edition spustiť.... Viac »