Basové gitary - Obchod

Basgitary majú rozhodujúci význam pri ukotvení hudby a melódie, či už sa na ne brnká, zľahka udiera, plieska alebo búši. Na Gear4music basgitarovom obchode nájdete stále niekoho s vášňou pre všetko spojené s basgitarami, či už potrebujete pomôcť vytvoriť zvuk podobný Gallien Kruegerovi z Flea, alebo by ste si radi zadovážili takú basgitaru akú má Paul Gray od Ibanez spolu so zosilňovačom zvuku Peavey Amp.

View All Information

Najobľúbenejšie Basové gitary

Dozvedieť sa viac o basgitarách

Slávne basgitary

Jedným z najpopulárnejších výrobcov basgitár, ako aj elektrických gitár, je Fender, ktorí sú považovaní za basgitarových priekopníkov. Basgitary sa často spomínajú v spojení s rockovou hudbou a využívali ich počas rokov hviezdy ako Geezer Butler z Black Sabbath, Cliff Burton z Metallicy a John Entwhistle z Who, ale aj doslova tisíce iných umelcov vo viacerých žánroch.

Účinky dreva na zvuk basgitár

Telá väčšiny basgitár sú vyrobené z masívneho dreva, čo má význam pri vytváraní zvuku, ktorý sa neodráža v tele basgitary tak ako u akustických gitár. Tie najlacnejšie basgitary sú väčšinou vyrábané z mäkšieho dreva, kým tie kvalitnejšie sa vyrábajú z javorového, ružového a mahagónového dreva.

Čo sa týka basgitár vyrobených z masívneho dreva, mahagónové drevo vytvára silný a drevnatý zvuk,čo sa využíva pri hudobnom štýle country a blues. Prírodné ružové drevo, na druhej strane, je všeobecne známe tým, že vytvára kovovejší zvuk, ktorého bohatosť sa využíva pri viacerých hudobných štýloch. No a javorové drevo má plochejší zvuk, čo je výhodné, ak chcete hrať na basgitaru pri vysokej hlasitosti.

Duté basgitary sú takisto na predaj, ale využívajú sa zväčša pri hudobnom štýle jazzu a ľudovkách, pretože sú dosť tiché, preto je výhodnejšie si zadovážiť akustickú basgitaru.

Basgitary Novinky

Hofner oznamuje Shorty basy v novom prevedení

Shorty basy Hofner HCT je teraz dostupná v Bielom prevedení.... Viac »

Čestný Lemmy pečiatok v Nemecku

Kultový Motorhead basgitarista Lemmy nastavená na pripomínal pečiatkou limited edition spustiť.... Viac »

Fender ponoriť do uší Monitor územie

Svet-preslávený gitara výrobca ponúka päť nových modelov do uší monitor v ich najnovšiu podnik.... Viac »

D'Addario zaviesť Humiditrak

D'Addario zaviesť Humiditrak - prístroj, ktorý žije vo vnútri gitaru prípadu a poskytuje real-time stave aktualizácie cez smartphone aplikáciu tak, aby ste si dávať pozor na tú sekeru.... Viac »

Musikmesse 2016: Music Man 40. výročie "Staré Smoothie" StingRay Bass

Music Man vytvorili vernú reprodukciu StingRay prototyp #26, určený pre libra loptu.... Viac »