Basové gitary - Obchod

Basgitary majú rozhodujúci význam pri ukotvení hudby a melódie, či už sa na ne brnká, zľahka udiera, plieska alebo búši. Na Gear4music basgitarovom obchode nájdete stále niekoho s vášňou pre všetko spojené s basgitarami, či už potrebujete pomôcť vytvoriť zvuk podobný Gallien Kruegerovi z Flea, alebo by ste si radi zadovážili takú basgitaru akú má Paul Gray od Ibanez spolu so zosilňovačom zvuku Peavey Amp.

View All Information

Najobľúbenejšie Basové gitary

Prvých 18 produktov

Dozvedieť sa viac o basgitarách

Slávne basgitary

Jedným z najpopulárnejších výrobcov basgitár, ako aj elektrických gitár, je Fender, ktorí sú považovaní za basgitarových priekopníkov. Basgitary sa často spomínajú v spojení s rockovou hudbou a využívali ich počas rokov hviezdy ako Geezer Butler z Black Sabbath, Cliff Burton z Metallicy a John Entwhistle z Who, ale aj doslova tisíce iných umelcov vo viacerých žánroch.

Účinky dreva na zvuk basgitár

Telá väčšiny basgitár sú vyrobené z masívneho dreva, čo má význam pri vytváraní zvuku, ktorý sa neodráža v tele basgitary tak ako u akustických gitár. Tie najlacnejšie basgitary sú väčšinou vyrábané z mäkšieho dreva, kým tie kvalitnejšie sa vyrábajú z javorového, ružového a mahagónového dreva.

Čo sa týka basgitár vyrobených z masívneho dreva, mahagónové drevo vytvára silný a drevnatý zvuk,čo sa využíva pri hudobnom štýle country a blues. Prírodné ružové drevo, na druhej strane, je všeobecne známe tým, že vytvára kovovejší zvuk, ktorého bohatosť sa využíva pri viacerých hudobných štýloch. No a javorové drevo má plochejší zvuk, čo je výhodné, ak chcete hrať na basgitaru pri vysokej hlasitosti.

Duté basgitary sú takisto na predaj, ale využívajú sa zväčša pri hudobnom štýle jazzu a ľudovkách, pretože sú dosť tiché, preto je výhodnejšie si zadovážiť akustickú basgitaru.

Basgitary Novinky

Fender uvoľnenie novej gitary, ladenie App

Fender spustenie ich novej aplikácie " Fender doladiť", app, ktorý je určený pre začiatočníkov a pro je podobné... Viac »

Fender oznamuje podpis blchy Jazz Bass

Fender oficiálne zrušila veko na nový podpis bass Red Hot Chili Peppers ikony.... Viac »

Gretsch zaviesť svetovo prvý niekedy 12 reťazec basovú gitaru

Gretsch vyrobila limitovanú edíciu Tom Petersson podpis 12-strunová Falcon basová gitara.... Viac »

Hofner oznamuje Shorty basy v novom prevedení

Shorty basy Hofner HCT je teraz dostupná v Bielom prevedení.... Viac »

Čestný Lemmy pečiatok v Nemecku

Kultový Motorhead basgitarista Lemmy nastavená na pripomínal pečiatkou limited edition spustiť.... Viac »