Basové gitary - príslušenstvo

Basgitarové príslušenstvo je nevyhnutným zariadením každého basistu a na Gear4music.com máme stále k dispozícii širokú škálu rôzných produktov. Ak ste práve iba začali, ponúkame Vám sety celkového príslušenstva i výuku na DVD.

View All Information

Najobľúbenejšie basová gitara príslušenstvo

Zvuk basových gitár

Ako sa vytvára zvuk na basgitare?

Rovnako ako u elektrických gitár, dve hlavné častí basovej gitary sú struny a snímače. Vibrácie vytvárané strunami sú doručené snímačom, ktorý ich premení na elektronické signály. Tieto sa potom prenášajú do zosilňovača, ktorý vytvára zvuk.

Väčšina basgitár pracuje na rovnakom princípe, aj keď samotný materiál, z ktorého sú vyrobené, ako aj ich tvar, majú veľký vplyv na to aký typ zvuku basgitary vyrobia a na aký hudobný žáner sa využijú.

Účinku dreva na zvuk basgitár

Telá väčšiny basgitár sú vyrobené z masívneho dreva, čo má význam pri vytváraní zvuku, ktorý sa neodráža v tele basgitary tak ako u akustických gitár. Tie najlacnejšie basgitary sú väčšinou vyrábané z mäkšieho dreva, kým tie kvalitnejšie sa vyrábajú z javorového, ružového a mahagónového dreva.

Čo sa týka basgitár vyrobených z masívneho dreva, mahagónové drevo vytvára silný a drevnatý zvuk,čo sa využíva pri hudobnom štýle country a blues. Prírodné ružové drevo, na druhej strane, je všeobecne známe tým, že vytvára kovovejší zvuk, ktorého bohatosť sa využíva pri viacerých hudobných štýloch. No a javorové drevo má plochejší zvuk, čo je výhodné, ak chcete hrať na basgitaru pri vysokej hlasitosti.

Duté basgitary sú takisto na predaj, ale využívajú sa zväčša pri hudobnom štýle jazzu a ľudovkách, pretože sú dosť tiché, preto je výhodnejšie si zadovážiť akustickú basgitaru.

Basgitary Novinky

Gear4music sa osadenie Gibson 2017 rozsah

Prináša žiarivé splash farieb, variácie na klasické modely a jedinečnú tón, Gear4music hrdí na Gibson 2017 sortiment.... Viac »

Fender uvoľnenie novej gitary, ladenie App

Fender spustenie ich novej aplikácie " Fender doladiť", app, ktorý je určený pre začiatočníkov a pro je podobné... Viac »

Fender oznamuje podpis blchy Jazz Bass

Fender oficiálne zrušila veko na nový podpis bass Red Hot Chili Peppers ikony.... Viac »

Gretsch zaviesť svetovo prvý niekedy 12 reťazec basovú gitaru

Gretsch vyrobila limitovanú edíciu Tom Petersson podpis 12-strunová Falcon basová gitara.... Viac »

Čestný Lemmy pečiatok v Nemecku

Kultový Motorhead basgitarista Lemmy nastavená na pripomínal pečiatkou limited edition spustiť.... Viac »