Basové gitary - príslušenstvo

Basgitarové príslušenstvo je nevyhnutným zariadením každého basistu a na Gear4music.com máme stále k dispozícii širokú škálu rôzných produktov. Ak ste práve iba začali, ponúkame Vám sety celkového príslušenstva i výuku na DVD.

View All Information

Najobľúbenejšie basová gitara príslušenstvo

Zvuk basových gitár

Ako sa vytvára zvuk na basgitare?

Rovnako ako u elektrických gitár, dve hlavné častí basovej gitary sú struny a snímače. Vibrácie vytvárané strunami sú doručené snímačom, ktorý ich premení na elektronické signály. Tieto sa potom prenášajú do zosilňovača, ktorý vytvára zvuk.

Väčšina basgitár pracuje na rovnakom princípe, aj keď samotný materiál, z ktorého sú vyrobené, ako aj ich tvar, majú veľký vplyv na to aký typ zvuku basgitary vyrobia a na aký hudobný žáner sa využijú.

Účinku dreva na zvuk basgitár

Telá väčšiny basgitár sú vyrobené z masívneho dreva, čo má význam pri vytváraní zvuku, ktorý sa neodráža v tele basgitary tak ako u akustických gitár. Tie najlacnejšie basgitary sú väčšinou vyrábané z mäkšieho dreva, kým tie kvalitnejšie sa vyrábajú z javorového, ružového a mahagónového dreva.

Čo sa týka basgitár vyrobených z masívneho dreva, mahagónové drevo vytvára silný a drevnatý zvuk,čo sa využíva pri hudobnom štýle country a blues. Prírodné ružové drevo, na druhej strane, je všeobecne známe tým, že vytvára kovovejší zvuk, ktorého bohatosť sa využíva pri viacerých hudobných štýloch. No a javorové drevo má plochejší zvuk, čo je výhodné, ak chcete hrať na basgitaru pri vysokej hlasitosti.

Duté basgitary sú takisto na predaj, ale využívajú sa zväčša pri hudobnom štýle jazzu a ľudovkách, pretože sú dosť tiché, preto je výhodnejšie si zadovážiť akustickú basgitaru.

Basgitary Novinky

Hofner oznamuje Shorty basy v novom prevedení

Shorty basy Hofner HCT je teraz dostupná v Bielom prevedení.... Viac »

Čestný Lemmy pečiatok v Nemecku

Kultový Motorhead basgitarista Lemmy nastavená na pripomínal pečiatkou limited edition spustiť.... Viac »

Fender ponoriť do uší Monitor územie

Svet-preslávený gitara výrobca ponúka päť nových modelov do uší monitor v ich najnovšiu podnik.... Viac »

D'Addario zaviesť Humiditrak

D'Addario zaviesť Humiditrak - prístroj, ktorý žije vo vnútri gitaru prípadu a poskytuje real-time stave aktualizácie cez smartphone aplikáciu tak, aby ste si dávať pozor na tú sekeru.... Viac »

Musikmesse 2016: Music Man 40. výročie "Staré Smoothie" StingRay Bass

Music Man vytvorili vernú reprodukciu StingRay prototyp #26, určený pre libra loptu.... Viac »