Gajdy

Gear4Music.com

Gajdy sú synonymom Ľudová hudba Škótska a Írska a používajú sa vo vojenské pásmach alebo ako sólový nástroj často na oficiálnych príležitostiach, ako sú svadby alebo na slávnosti a oslavy, ako je Edinburgh tetovanie. Vyrábajú plný zvuk pozostávajúce z trvalé brumlat a Melódia. Zvuk gajdy je úplne unikátne - nič vyzerá docela páči, ale drsné aproximácie by mohli dosiahnuť niekde medzi reedy tón hoboj a dynamické fanfare trúbka. View All Information

Gajdy

Prvých 12 produktov

O gajdy

Gajdy mohol sa datuje do Roman alebo preromanskych epoch ako Oxford historie hudby naznačuje, že plastika gajdy bol najdeny na Blizkom vychode plastika z 1000 pnl.

Časti dudy

Taška je vzduchotesny zasobnik, ktory drži vzduch a reguluje jej tok umožňuje hračovi udržiavať nepretržity zvuk. Hrač fuka vzduch do nej cez blowpipe alebo čerpadla vzduch do neho mechy. Materialy použite na vaky sa liši od zvierat kože a syntetickych materialov.

Pěvec je melodia potrubia a hra s oboma rukami. Otvorenej povahe potrubia je ťažke pre hračov zastaviť nastroj z znejuce, takže vačšina dudy hudby takto konštantny, legato zvuk, ktory ma za nasledok zpěvavym takmer strašeni zvuk spojene s tymito nastrojmi.

Pěvec je nainštalovany v hornej časti pěvec a je to, čo hrač použiva produkovať zvuk.

Dudy Drones su rurky, ktore produkuju konštantny harmonizacie poznamky počas prehravania. Drone je všeobecne navrhnute dve alebo viac časti s kĺbu aby rozstup možno upraviť.

Dudy praxi Chanters su použivane pre začiatočnikov naučiť sa hrať a viac skusenosti hračov použiva aj precvičiť a zdokonaliť svoje zručnosti.

Dreveny dychovy Novinky

Roland FR-4 X a FR-4XB digitálny harmoniky už čoskoro

Nové digitálne harmoniky z Roland, už čoskoro na Gear4music.... Viac »

Roland V-Accordion aktualizácia softvéru

Roland odhalili aktualizácie softvéru pre FR-8 X V-Accordion.... Viac »

7 najlepších nástrojov pre deti pod 7

Mnohí rodičia chcú povzbudiť ich dieťa zaberajú nástrojom skoro v živote. Hudba môže byť zábavné a obohacujúce činnosť pre deti, ale nevedia, kde začať môžu byť ošemetná. Tu sú naše top výber pre ideálny štartovací nástrojov pre deti pod 7.... Viac »

Deti viac hudobných ako ich rodičia

Philharmonie Orchestra, so sídlom v Londýne, zadala výskum s cieľom zistiť, kde hudobníci zajtra môže pochádzať z.... Viac »

Klasické BRIT Award víťazov

2013 Klasické BRIT Awards odohrali minulú noc v Royal Albert Hall.... Viac »

Je to oficiálne - Gear4music je vo veľkej Británii najviac populárny hudobný nástroj predajcu!

Maloobchodné týždeň nedávno vymenoval Gear4music.com medzi top desať najpopulárnejších hudobné stránky vo veľkej Británii.... Viac »