Orchestrálne nástroje

Orchestrálne nástroje patria medzi naše najobľúbenejšie skupiny nástrojov na Gear4music.com. Strávili sme niekoľko rokov na tom, aby sme rozvili našu vlastnú radu cenovo dostupných orchestrálnych nástrojov, vrátane saxofónov a fláut, barytónov a francúzskych rohov, ako aj kontrabasov a huslí.

View All Information

Najobľúbenejšie orchestrálne nástroje

Orchestrálne nástroje Info

Typy klarinetov

Existujú tri hlavné typy klarinetov, Bb (alebo b ploché), altové a basové. Z týchto troch je to Bb typ, ktorý je najviac hraným a preto je to práve tento typ, ktorý Vám príde na myseľ, keď sa spomína slovo klarinet. Je všeobecne považovaný ako vhodný pre začiatočníkov, ktorí sa chcú učiť hrať na klarinet, a to aj kvôli jeho veľkosti. Akonáhle si hudobník osvojí hru na tento typ klarinetu, je vo všeobecnosti relatívne jednoduché sa naučiť hrať na jeho sesterské nástroje.

Typy trúbiek

Trúbky dostať v rozličných tvaroch, dĺžkach a s rôznym vnútorným priemerom a všetky tieto vlastnosti majú vplyv na samotný zvuk, ktorý trúbka potom vydáva. Napríklad, kornety sú známe silnejšou ponukou zvukov, bohatšou a lahodnejšou ako iné typy trúbok, z ktorých mnohé ponúkajú ostrejšie a priehľadnejšie zvuky.

Ďalším faktorom na zváženie je úroveň hracích schopností kupujúceho, kedže napríklad krídlovka je vhodnejšou kúpou až pre pokročilejších hráčov. Ak budete dbať na špecifikácie rôznych trúbiek, pomôžete tým uľahčiť výber študentom alebo začiatočníkom, ktorí sa rozhodujú pre najvhodnejší nástroj.

Orchestrálne nástroje Novinky

Yamaha YSV-104 prvé tiché husle na funkciu SRT elektrizačnej sústavy

Yamahaje posledný vstup do sveta tiché husle využíva štát-z-- art SRT Power systém rozširovať a maximalizovať svoj tón v prostredí prax... Viac »

Gear4music mať jednu z posledných Yamaha Xeno YTR Trumpet

Yamaha Xeno YTR-8335RS 25th Anniversary Model trubka v súčasnosti zostáva jedným z posledných modelov, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii pre nákup v Európe.... Viac »

NAMM 2017: B a S MBX3 dedičstva trúbky/Challenger trúb

B a S oznamuje vydanie ich profesionálnej kvality MBX3 trúb, odborne remeselnícky a radosť do ucha, MBX3 priniesť mosadz hrať do nových výšok nájdených... Viac »

Gear4music teraz osadenie Hidersine

Hidersine orchestrálne nástroje sú považované za vrchol oblasti.... Viac »