Akustické gitary - značky

Gear4music.com

Akustické gitary mali na vývoj hudby obrovský vplyv. Tento nástroj je úzko spätý s mnohými hudobnými žánrami, ako je folk, jazz a blues, ale aj s mnohými populárnymi modernými spevákmi a skladateľmi. My v Gear4music chápeme, že každý hráč na akustickú gitaru hľadá pri výbere svojho nástroja iné kvality a vlastnosti. Zobraziť všetky informácie

Najobľúbenejšie akustické gitary

O akustické gitary

Akustická gitara Dreadnought, ktorá je tiež zameraná na začínajúcich akustických gitaristov, je k dispozícii za rovnakú cenu. Väčší nástroj má plný a vyvážený akustický tón gitary a okrem kompenzovaného mosta sa môže pochváliť vysokou úrovňou hrateľnosti a odozvy.

Elektroakustická gitara, ktorá obsahuje snímače, je okrajovo drahšia, napríklad akustická gitara Round Back. Tenký nástroj má funkciu cutaway a produkuje teplé a jasné akustické tóny gitary. Je navrhnutý s ohľadom na live výkon s cieľom minimalizovať problémy so spätnou väzbou pri zosilnení akustickej gitary.

Pýši sa podobnými akustickými gitarami a rovnakou cenou je aj akustická gitara Single Cutaway Electro Acoustic Guitar, ktorá má dobre vyvážený akustický zvuk, ktorý je tiež navrhnutý tak, aby znie skvele cez zosilňovač.

Ďalej hore cenové rozpätie a pre tých, ktorí chcú vopred, je Washburn D46S akustická gitara. Dreadnought nástroj je považovaný za bezkonkurenčný vo svojej cenovej relácii pre svoju bohatosť a kvalitu dreva používaného pri stavbe akustickej gitary.

Na vrchole cenového rozpätia je Yamaha LJX6C Solid Top Jumbo akustická gitara. S pevnou smreku vrchole, cutaway palisander vzadu a po stranách a obojsmerný pick-up s pre-amp systém, prístroj je postavený s modernou akustickú gitaru na mysli, vytvára riadené a asertívny tón a silnú mid-range.