MIDI keyboardy

na predaj

MIDI keyboardy môžu byť jedným z najviac prospešných dodatkov k aparatúre. Pomocou MIDI kontrolera keyboardu dokážete nielen zvýšiť Váš tok činností, ale aj byť viac kreatívnym s Vašim softvérom.

Zobraziť všetky informácie

Najobľúbenejšie MIDI klávesnice

O MIDI keyboardoch

MIDI keyboardy vyzerajú podobne ako tradičné hudobné klávesnice, ale vo všeobecnosti nemajú zabudovaný v sebe zvuky. Namiesto toho sa MIDI keyboardy využívajú v kombinácii s počítačom a softvérovými nástrojmi alebo externými modulmi na vytvorenie zvuku.

Dnes sa už takmer všetky MIDI keyboardy dajú pripojiť k počítaču cez USB. Niektoré modely majú aj extra funkciu "MIDI IN" alebo "MIDI OUT" pre pripojenie k vonkajšiemu hardvéru, ako napríklad k syntetizátorom. Vo všeobecnosti sa dajú MIDI keyboardy dostať s 25, 49, 61 alebo 88 klávesových verziách, ale takmer všetky obsahujú funkciu oktávového shift klávesu, abz ste mali prístup k plnému rozsahu nôt. MIDI keyboardy môžu obsahovať aj funkciu Modulation Wheel a Pitch Bend pre vyššie zvýraznenie. Ďalšie tlačítka zosilňovače & fadery sa často dajú priobjednať na kontrolu elementov softvéru, ktoré reagujú na MIDI vstup.

MIDI keyboardy alebo master keyboardy sú digitálne zariadenia, ktoré odosielajú MIDI dáta iným zariadeniam, ktoré sú schopné ich obdržať. Najčastejší spôsob použitia MIDI keyboardu je hrať VST alebo softvérové nástroje na počítači. Ďalšie využitie zahŕňa odoslanie programových zmien do hudobného softvéru DAW, tak, že môžete riadiť určitý počet parametrov bez použitia počítačovej myši, a tiež pri sekvencovaní alebo hraní hardvéru syntetizátorových modulov. Dnes už takmer každý používa MIDI, ktorý prenáša a spája priamo cez USB.