Orchestrálne nástroje

Objavte zbierku orchestrálnych nástrojov a príslušenstva od najvyhľádavanejších značiek sláčikových, dychových nástrojov a perkusií.

Zobraziť všetky informácie

Najobľúbenejšie orchestrálne nástroje

Orchestrálne nástroje Info

Typy klarinetov

Existujú tri hlavné typy klarinetov, Bb (alebo b ploché), altové a basové. Z týchto troch je to Bb typ, ktorý je najviac hraným a preto je to práve tento typ, ktorý Vám príde na myseľ, keď sa spomína slovo klarinet. Je všeobecne považovaný ako vhodný pre začiatočníkov, ktorí sa chcú učiť hrať na klarinet, a to aj kvôli jeho veľkosti. Akonáhle si hudobník osvojí hru na tento typ klarinetu, je vo všeobecnosti relatívne jednoduché sa naučiť hrať na jeho sesterské nástroje.

Typy trúbiek

Trúbky dostať v rozličných tvaroch, dĺžkach a s rôznym vnútorným priemerom a všetky tieto vlastnosti majú vplyv na samotný zvuk, ktorý trúbka potom vydáva. Napríklad, kornety sú známe silnejšou ponukou zvukov, bohatšou a lahodnejšou ako iné typy trúbok, z ktorých mnohé ponúkajú ostrejšie a priehľadnejšie zvuky.

Ďalším faktorom na zváženie je úroveň hracích schopností kupujúceho, kedže napríklad krídlovka je vhodnejšou kúpou až pre pokročilejších hráčov. Ak budete dbať na špecifikácie rôznych trúbiek, pomôžete tým uľahčiť výber študentom alebo začiatočníkom, ktorí sa rozhodujú pre najvhodnejší nástroj.