Akustické gitary

Akustické gitary - nájdite tú pravú. Nájdite si ideálnu gitaru na začiatky, alebo vášho skladateľského partnera na celý život. Práve tu nájdete akustické aj klasické gitary od najväčších značiek v odvetví (vrátane značiek Martin, Taylor a Fender) a k nim tiež všetko potrebné príslušenstvo. Ak hľadáte elektro-akustické gitary, predávame tiež bohatý výber zosilňovačov a pedálových efektov pre akustické gitary.

Na Gear4music je všetko o hudbe. Nakúpte s kľudným svedomín vďaka istote, že k tovaru dostanete aj 30-dňovú garanciu vrátenia peňazí a dvojročnú záruku. Zobraziť všetky informácie

Najobľúbenejšie akustické gitary

 

Akustické gitary - čo je pri nákupe potrebné zvážiť

 

Čo je akustická gitara?

Akustická gitara je strunový hudobný nástroj, na ktorý sa hrá vybrnkávaním na struny prstami alebo trsátkom. Chvenie struny na akustickej gitare vytvára zvuk, ktorý je potom akusticky zosilnená vnútri rezonannčného otvoru gitary či v ozvučovacom boxe.

Tvar tela a typ zvoleného ovplyvňuje, ako bude akustická gitara znieť. Jedným z najčastejších tvarov je "dreadnought", ktorý poskytuje sýty a hlasný zvuk.

 

Ktorá akustická gitara je najlepšia pre začiatočníkov?

Najlepšia akustická gitara je tá, ktorú jej majiteľ okamžite zatúži vziať do rúk a zahrať si.

Okrem toho, aj jednoduchosť použitia je dôležitým faktorom. Dva najväčšie faktory prispievajúce k jednoduchosti použitia nástroja sú tvar a veľkosť jeho tela; "full-size" Jumbo gitara môže byť, napríklad, príliš ťažká pre dieťa. Následne zvažujte akčnosť vyhliadnutej gitary. "Akčnosťou" sa rozumie, ako ďaleko sú struny od hmatníka. Vysoká akcia je na hru namáhavejšia, s nižšou akčnosťou sa hrá ľahšie.

Vždy je dôležité, aby ste sa ubezpečili, že sa vám páči zvuk, ktorý gitara robí. Keď zvážite zvuk a všetky praktické prvky, budete môcť urobiť dobré rozhodnutie o tom, či je giara, ktorú ste si vyhliadli pre vás tou pravou.

 

Aké sú rôzne typy akustických gitár?

Existuje (a aj v našej ponuke sa nachádza) obrovská škála akustických gitár. Hlavné rozdiely medzi akustickými gitaramu sú v typoch strún. ľavorukom či pravorukom dizajne, akustike či elektro-akustike. Elektro-akustická gitara je v podstate akustická gitara so zabudovaným snímačom. To znamená, že môže byť napoený na zosilňovač pre akustickú gitaru zosilňovač a mať niekoľkonásobne zosilnený zvuk, čo je ideálne najmä pri živých vystúpeniach.

Je pravdepodobné, že keď si predstavíte akustickú gitaru, uvažujete automaticky o gitare s oceľovými strunami. Môžete na ne hrať priamo prstami alebo s trsátkom. Ich zvuk je znelý a hlasný. Keďže sú však struny skutočne vyrobené z ocele, treba sa pripraviť na to, že dajú v začiatkoch vašim prstom trošku zabrať!

Gitara s nylonovými strunami sa bežne nazýva klasická gitara, alebo aj španielska gitara. Obvykle sa na ne hrá priamo prstami, ktoré toľko netrpia, keďže struny sú mäkšie a menej napnuté. Zvyčajne tento typ gitár má tiež plochší a širší hmatník, ako gitary s oceľovými strunami.