Akustické gitary

Akustické gitary od popredných značiek ako Taylor, Martin a Gibson. Na Gear4music nájdete všetko, od tradičných akustických gitár po semi-akustické.

Zobraziť všetky informácie

Najobľúbenejšie akustické gitary

Dozvedieť sa viac o akustických gitarách

Akustická gitara je strunový hudobný nástroj, ktorý sa hrá brnkaním na struny prstami alebo brnkátkom. Vibrácie strún na akustickej gitare vytvárajú zvuk, ktorý sa potom prenáša akusticky vo vnútri gitary alebo cez hudobnú skrinku. Ďalšie zosilnenie je niekedy potrebné na dostatočný výkon s akustickej gitary, čo sa zvyčajne dosahuje hraním nástroja do mikrofónu, aj keď niektoré akustické gitary je možné napojiť na akustický zosilňovač, podobne ako u elektrických gitár.

Aké sú rozdiely medzi jednotlivými typmi akustických gitár?

Existuje niekoľko rôznych typov akustických gitár, ktoré vydávajú určité zvuky nevyhnutné pre rôzne štýly hudby. Klasické gitary - niekedy označované ako koncertné alebo španielske - sú typické šiestimi nylonovými struny a využívajú sa prevažne pri hraní klasickej hudby. Na tieto gitary sa skôr brnká ako hrá a majú plochý hmatník. Vytvárajú hlbšie tóny ako tie akustické gitary, ktoré majú oceľové struny, ktoré sú hlasitejšie a jasnejšie.