MIDI klávesy

MIDI klávesy môžu byť jedným z najprínosnejších doplnkov vášho štúdia. Používanie týchto zariadení nielenže zvyšuje váš pracovný tok, ale umožňuje vám získať viac kreativity s vašim softvérom. Tieto klávesnice sa zvyčajne pripájajú k počítaču cez rozhranie USB a môžu byť priradené k programom VST , DAWS , syntetizátorom a samplerom.

Zobraziť všetky informácie

Najobľúbenejšie MIDI klávesnice

O MIDI klávesoch

MIDI klávesy vyzerajú podobne ako tradičné hudobné klávesy, ale vo všeobecnosti nemajú v sebe zabudované svoje vlastné zvuky. Namiesto toho sa MIDI klávesy využívajú v kombinácii s počítačom a softvérovými nástrojmi alebo externými modulmi na vytvorenie zvuku.

Dnes sa už takmer všetky MIDI klávesy dajú pripojiť k počítaču cez USB. Niektoré modely majú aj extra funkciu "MIDI IN" alebo "MIDI OUT" pre pripojenie k externému hardvéru, ako napríklad k syntetizátorom. Vo všeobecnosti sa dajú MIDI klávesy zaobstarať v 25, 49, 61 alebo 88-klávesových verziách, ale takmer všetky obsahujú funkciu posunu oktáv, takže s nimi máte prístup k plnému rozsahu tónov. MIDI klávesy môžu obsahovať aj funkciu Modulation Wheel a Pitch Bend pre pridaný výraz. Ďalšie tlačítka & fadery sa často dajú priobjednať pre dodatočnú kontrolu elementov softvéru, ktorý reaguje na váš MIDI vstup.

MIDI klávesy alebo master klávesy sú digitálne zariadenia, ktoré odosielajú MIDI dáta iným zariadeniam, ktoré sú schopné ich obdržať. Najčastejší spôsob použitia MIDI klávesov je hra na VST alebo softvérové nástroje v počítači. Ďalšie využitie zahŕňa odoslanie programových zmien do hudobného softvéru DAW, takže môžete riadiť určitý počet parametrov bez použitia počítačovej myši, a tiež pri sekvencovaní alebo hraní na hardvérové syntetizátorové moduly. Dnes už takmer každý používa MIDI, ktorý je prenášaný a prepájaný priamo cez USB.