syntetizátory

Syntetizátory sú výkonné nástroje pre živé aj štúdiové produkcie. Syntetizátor je zvyčajne v srdci akéhokoľvek hudobného prodcentského štúdia. Poskytujú unikátne kreatívne prostredie pre písanie melódií, akordov, alebo pridania jedinečných zvukov k tracku.

Zobraziť všetky informácie

Najobľúbenejšie synthy a moduly

Synth Information

Synthy spadajú do mnohých kategórií. Pracovné stanice a aranžéry sú schopné umožniť hudobníkovi vytvoriť originálny, zakončený hudobný kúsok. Pracovné stanice vytvárajú skladby lineárnym spôsobom pomocou sekvencéra, ako aj niektoré aranžéry, ale taktiež využívajú intrá, výplne, variácie a koncovky na vybudovať hudobných kúskov v rôznych častiach. Pracovné stanice obsahujú funkcie arpeggios a loops, zatiaľ čo aranžéry obsahujú štýly. Tie posledne uvedené sú profesionálne keyboardy preferované mnohými hudobníkmi na živú hudbu, avšak neznamená to, že sú zakaždým tou najlepšou voľbou.

Pracovné stanice sú často vnímané ako najvhodnejšie na originálne prehrávanie hudby, kedže majú väčšiu paletu pre vytváranie zvukov, jednoduché programovanie a schopnosť používať komerciálne MIDI súbory na pokrytie piesní. Predpripravené MIDI súbory môžu takisto umožniť hudobníkom vytvoriť efekt kompletnej kapely pri hre.

Na druhej strane, aranžéry sú považované za vysoko profesionálne nástroje, niektorí ich dokonca považujú za ekvivalent kapely v krabici. Funkcia štýlu napomáha tým, ktorí zápasia s časovými obmedzeniami, aby získali výsledky rýchlejšie, zatiaľ čo nástroje sú predurčené znieť akoby hrali naživo. Aranžéry môžu slúžiť aj ako učebná pomôcka, kedže umožňujú nahliadnuť do rôznych žánrov hudby.