Gibson gitary

Gear4music.com

Inovátor v rock'n'roll. Gibson vyrába nástroje už dlhých 100 rokov. Presne to viete, keď nejakú držíte. Môžete využiť naše postavenie hlavného licencovaného predajcu gitár Gibson a prejsť si obrovské množstvo výrobkov a príslušenstva. Zobraziť všetky informácie

Gibson najpredávanejšie produkty

Prvých 22 produktov

O Gibson značke

Zakladateľ Gibosonu Orville Gibson vyrábal mandolíny v Michigane, v neskorých 90. rokoch 19. storočia. Vynašiel prvý archtop gitary pomocou rovnakého typu oblúka, ktorý použil z huslí. V tridsiatych rokoch minulého storočia začal Gibson tiež vyrábať akustické gitary, rovnako ako prvé komerčne dostupné hollowbody elektrickej gitary.

Neskôr začiatkom päťdesiatych rokov Gibson predstavil jeho prvý a najobľúbenejšie gitaru do tej doby, Les Paul elektrickú gitaru, ktorá získavala stále väčšiu obľubu. Od tej doby sa stal Les Paul jednou z najviac známych a populárnych gitár, používaných umelci ako Jimmy Page, Keith Richards, Jeff Beck, Pete Townsend, Slash a mnohými ďalšími gitaristy.

Gibson vytvoril aj ďalšie obľúbené modely, ako je napríklad SG, ES-335, Explorer, Flying V a mnohých ďalších gitár, ktoré sa používajú vo všetkých žánreh hudby od rocku k pop, reggae až po blues. Vďaka tomu, že patríme medzi 50 licencovaných predajcov UK Gibson, môžeme vám ponúknuť fantastický výber Gibson elektrických gitár, akustických gitár, basových gitár a príslušenstvo za najnižšie ceny online.