Elektrické gitary

Elektrické gitary a gitarové príslušenstvo - hľadáte niečo nové? Nakúpte v našom internetovom obchode kompletný nový gitarový setup.

Zobraziť všetky informácie

Najobľúbenejšie produkty

Elektrické gitary - čo je potrebné zvážiť
 
Čo je to elektrická gitara?

Elektrická gitara je strunový nástroj, ktorý používa pri vytváraní zvuku magnetické snímače. Transformáciou vibrácií strún na signál môže byť zvuk nástroja zosilnený aj pozmenený. To sa robí cez gitarový zosilňovač a gitarové pedále.

Nie všetky gitary majú zvuk rovnaký. Typ snímača, strún, dreva a štýlu konštrukcie tela - to všetko sú faktory, ktoré podmieňujú zvuk gitary. Jedným z najdôležitejších rozhodnutí, ktoré môže urobiť gitarista, je zvoliť si solid body, semi-hollow, alebo hollow body gitaru. Solid body, teda gitara s pevným telom, má ostrý tón s množstvom sustainu, zatiaľ čo gitara s dutým telom - hollow body - má hrejivejší a zaoblenejší zvuk.

Stredou cestou je polo-duté, teda semi-hollow telo. Je to vlastne gitara s dutým telom, ktorým uprostred prechádza veľký blok dreva. Tieto ponúkajú viac údernosti, ktorá je typická pre pevné telo, no zároveň majú aj kus rezonancie typickej pre duté nástroje.

Preskúmajte náš sortiment rôznych typov elektrických gitár.

Aká je najlepšia elektrická gitara pre začiatočníka?

Najlepšia elektrická gitara na začiatok je taká, ktorú vy alebo ten, pre koho ju kupujete, okamžite túžite vziať do ruky a hrať na nej každý deň. Zvážte, aký druh hudby má budúci hráč rád a je teda pravdepodobné, že aj sám bude hrať. Urobte si malý prieskum, na aký druh hudby sú gitara a zosilňovač, ktorý ste si vyhliadli, vhodné.

Praktická rada pri výbere gitary je tiež zamerať sa na hľadanie veľkosti, ktorá hráčovi ideálne sadne. Ponúkame sortiment rôznych veľkostí pre každého. Okrem toho, samozrejme, majte na pamäti aj váš rozpočet a nezabúdajte, že budete potrebovať aj zosilňovač!

Prehľadajte náš výber začiatočníckych gitarových balíkov tradičných značiek alebo sa pozrite na Gear4music začiatnícke gitary.

Aký je rozdiel medzi elektrickými a akustickými gitarami?

Kľúčový rozdiel medzi elektrickou gitarou a akustickou je, ako tieto nástroje produkujú svoj zvuk. Elektrické využívajú snímače, akustické sa spoliehajú pri zosilnení vibrácií strún len na "soundboard" - vyhĺbené telo so zvukovým otvorom. Najdôležitejší rozdiel však je, ako vy sami chcete, aby nástroj znel. Gitara ktorú túžite držať hrať na nej bude vždy nástrojom, na ktorom budete cvičiť a zlepšovať sa najviac. A to je, napokon, jediný spôsob, ako sa v hre na gitaru zdokonaliť!

Zistite viac o akustických gitarách.