Basové gitary Gear4music

Gear4music.com

Gear4music Bass Guitars boli starostlivo vyvinuté, aby poskytli niektoré z najlepších funkcií dostupných na primerane výhodnom base. Zobraziť všetky informácie

Najobľúbenejšie Gear4music basové gitary

Prvých 13 produktov

Viac informácií o basových gitarách

Cenovo dostupné basové gitary

Basové gitary majú zvyčajne štyri struny a pražce - je to pre začiatočníkov menej komplikované, aby sa naučili basu. Fender basové gitary však môžu predávať za 400 libier a na trhu sú oveľa lacnejšie basy, ktoré ponúkajú podobný štýl, ako napríklad elektrická basová gitara G-4.

Ako typický Fender basy, má tento model podvaly a štyri reťazce, rovnako ako známy delené cievky humbucking pickup. To umožňuje basovej gitare produkovať ostrý čistý tón s dobrou nízkou hĺbkou konca, punch a udržať. Je tiež k dispozícii ako súčasť Electric G-4 Bass Guitar & Amp Pack, ktorý obsahuje praktický 15-wattový basový zosilňovač, gitarový kábel, náhradné struny, pick a remienok - všetko potrebné na to, aby ste mohli hrať hneď hneď.

Hranie basových gitár

Existujú tri hlavné spôsoby, ako hrať basové gitary - pomocou pick, škubanie prstami alebo 'slapping'. Výbery sa vo všeobecnosti používajú na to, aby hrali rýchlejšie, hoci niektorí hudobníci ich radšej uprednostňujú pred škubaním. Slapping je pokročilejšia technika popularizovaná podobnými umelcami ako Flea z Red Hot Chili Peppers a bežne sa vyskytujúca v funkovej hudbe.

Okrem týchto troch možností je možné použiť obojručné techniky odpichu podobné tým, ktoré sa používajú pri hre na elektrickú gitaru. Tento štýl je všeobecne používaný virtuóznymi hráčmi basovej gitary - ako napríklad Billy Sheehan - ktorí sa vzdávajú tradičnej úlohy basovej gitary ako jednoducho rytmického nástroja.

Rovnako ako vyskúšať rôzne hracie techniky, začiatočníci môžu vopred svoj zvuk upgrade na lepšiu basovú gitaru, zosilňovač alebo pomocou efektových pedálov, ako je Boss GT10B Bass Guitar Effects Processor.