husle

Husle od Gear4music: sme pracovali neúnavne rozpracovať a spresniť rozsah husle kvalitu za veľmi prístupné ceny, a my sme teraz jedným z popredných husle maloobchodníkov v Európe. Husle sú k dispozícii v rozmedzí veľkostí, vrátane 1-8, 1/4, 1/2, 3 a 4 a 4/4, s Gear4music študent husle je ideálna pre ľudí, najprv vezme na husle. Naša Archer husle ponúkajú prémiu kvality alternatíva pre ambiciózny houslista s plnú a bohaté tón, ktorý poteší najnáročnejšie vykonané husle hráčov.

Najobľúbenejšie husle

Prvých 30 produktov

Informácie o husliach

História huslí:

Hoci husle majú dávny pôvod, získali väčšinu svojich moderných vlastností od Luthiers v Taliansku v 16. storočí, kde bol nástroj skôr violom ako dnešnými husľami. Až v barokovom období sa husle začali rozvíjať s rešpektovanými skladateľmi ako Antonio Vivaldi a Johann Sebastian Bach, ktorí v mnohých svojich skladbách používali husle. Od tej doby husle získali veľa lásky a úcty z celého sveta ako sólový a koncertný nástroj. Husle sú teraz hrajú hudobníci v širokej škále hudobných žánrov, vrátane klasickej, jazz a folk.

Husle je štvoruholníkový akustický hudobný nástroj, ktorý sa hrá s lukom. To vedie hore reťazec rodiny nástrojov, ktoré tiež obsahuje violu, violončelo a kontrabas. Zvuk je zvyčajne generovaný pomocou luku, ktorý sa skladá z tyčinky s pásom konských vlasov. Hoci existuje mnoho ďalších techník, ako je pizzicato (šnurovanie struny), aby sme ho pomenovali, použitie luku (alebo arco) je najbežnejším spôsobom hry na nástroj. Rosin sa trie o vlasy na luku, aby sa zabezpečila jeho hladká postupnosť cez husľové struny a vytvorila sa nevyhnutná rezonancia.

Nájdenie správnej veľkosti Husle sú rozhodujúce pre pohodlné hranie. Najlepší spôsob, ako to zmerať, je držať ruku rovno a merať vzdialenosť od krku k zápästiu.