Piána a klávesy

Preskúmajte širokú škálu klavírov a klávesov od najrešpektovanejších výrobcov v priemysle, ako sú Yamaha a Casio ako aj skvelé klávesy a klavíry Gear4music .

Zobraziť všetky informácie

Najobľúbenejšie produkty

Akustické verzus digitálne piána

Pretože digitálne klávesy a klavíry sa spoliehajú na samplovanie, môžu produkovať zvuky z rôznych nástrojov. Hudobníci si napríklad môžu vybrať nástroje ako flauty, čembala, sláčiky a bicie nástroje, čím sa digitálny klavír alebo klávesy stávajú veľmi prispôsobivým nástrojom.  

Digitálny klavír ponúka vyváženú akciu klávesov pre napodobenie fílingu akustického nástroja.  kľúčovým opatrením na napodobňujú pocit akustický nástroj. Napríklad, na digitálnom klavíry Yamaha YDP140 majú klávesy s nižším tónmi ťažší pocit na dotyk, zatiaľ čo vysoké tóny sú ľahšie.  

 

Výhody digitálneho piána

Existuje niekoľko výhod hrania digitálny klavír alebo klávesy pri porovnaí s akustickým nástrojom. Môžu mať, napríklad, vstavané rytmy pre sprevádzanie hráčov. Taktiež, keďže digitálny klavír nemá struny, nikdy ho nereba nalaďovať, čo vám ušetrí peniaze aj čas.  

Digitálne piano alebo klávesy tiež umožňujú svojim užívateľom využívať MIDI (Musical Instrument Digital Interface), čo znamená, že môžu pri tvorbe komunikovať, monitorovať a synchronizovať svoju hudbu s inými elektronickými hudobnými nástrojmi, počítačmi a zariadeniami. Príklad takýchto klávesov je M-Audio ProKeys Sono s 88 klávesmi.

Digitálny klavír môže byť relatívne prenosný, pretože je menší a ľahší ako tradičné alternatívny a často môže byť aj čiastočne rozoberaný na uľahčenie jeho dopravy. Hráči môžu tiež hrať potichu pripojením slúchadiel do nástroja.