Digitálne piána

Digitálne piána, tiež známe ako elektrické klavíry, sa vyvíjajú rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. So značkami ako Kawai, Roland a Yamaha, ktoré produkujú nové modely prakticky neustále, digitálne klavíry sú jednými z najvšestrannejších, najúžasnejších a najvzrušujúcejších hudobných nástrojov, aké máme dnes k dispozícii a stali sa tiež populárnou náhradou za tradičné akustické klavíry.

Ponúkajúc jedinečné zvuky, zábavné funkcie pre začiatočníkov a takmer neobmedzené kreatívne možnosti, elektrické a digitálne klavíry sú cenené tiež pre ich jednoduchú údržbu, užitočné vlastnosti a spoľahlivosť. Je ľahké pochopiť, prečo popularita digitálnych klavírov neprestáva narastať, a to naprieč všetkými hráčskymi úrovňami. Zobraziť všetky informácie

Najobľúbenejšie digitálne piána

Sprievodca digitálnymi klavírmi

Digitálne klavíry sú elektrické hudobné nástroje, ktoré sú určené ako alternatíva k ich tradičným, akustickým náprotivkom. Na rozdiel od akustických klavírov, digitálne klavíry nemajú žiadne struny, kladivká alebo soundboardy. Namiesto toho používajú elektronické zvukové čipy a reproduktory, ktoré dokážu napodobniť zvuk a fíling tradičného piána.

Pri nákupe digitálneho piána je niekoľko vecí, ktoré treba zvážiť. Napríklad, počet klávesov, ktoré elektrický klavír má. Dobré digitálne piána majú 88 klávesov, ako digitálny klavír Gear4music 8865 alebo Korg LP-350.

Nezabudnite ani na úroveň polyfónie digitálneho piána. Casio P85 PX-720 digitálny klavír má 128-hlasovú polyfóniu, ktorá umožňuje užívateľom plný rozsah využitia tlmiaceho pedálu a hru plynulo kĺzavých akordov.

Z ďalších faktorov treba zvážiť otázku, či sa elektrické piáno dodáva aj s reproduktormi, aká je kapacita jeho pamäte, aké má pedálové možnosti, či k nemu patrí aj stojan a nejaké digitálne efekty.