Orchestrálne nástroje

Objavte našu ponuku orchestrálnych nástrojov a príslušenstva od najvyhľadávanejších značiek na trhu so sláčikovými nástrojmi, drevenými aj plechovými dychovými nástrojmi aj orchestrálnymi perkusiami. 

Zobraziť všetky informácie

Najobľúbenejšie orchestrálne nástroje

Informácie o orchestrálnych nástrojoch

Typy klarinetov

Existujú tri hlavné typy klarinetov, Bb (alebo ploché b), altové a basové. Z týchto troch je najviac používaným typom Bb, a preto je to práve tento typ, ktorý vám ako prvý príde na myseľ, keď sa spomína slovo klarinet. Je všeobecne považovaný za ideálny začiatočnícky nástroj pre tých,  ktorí sa chcú učiť hrať na klarinet - je to aj kvôli jeho veľkosti. Hneď ako si hudobník osvojí hru na tento typ klarinetu, je vo všeobecnosti relatívne jednoduché naučiť sa hrať aj na jeho sesterské nástroje.

Typy trúbiek

Trúbky dostať v rozličných tvaroch, dĺžkach a s rôznym vnútorným priemerom. Všetky tieto vlastnosti majú vplyv na samotný zvuk, ktorý trúbka potom vydáva. Napríklad, kornety sú známe silnejšou, bohatšou a lahodnejšou paletou zvukov ako iné typy trúbok, z ktorých mnohé ponúkajú ostrejšie a priehľadnejšie zvuky.

Ďalším faktorom na zváženie je úroveň hracích schopností kupujúceho, kedže napríklad krídlovka je vhodnejšou kúpou až pre pokročilejších hráčov. Starostlivé zváženie špecifikácií rôznych trúbiek môžete uľahčiť výber študentom alebo začiatočníkom, ktorí sa rozhodujú pre najvhodnejší nástroj.