Bicie a perkusie

Prehľadávajte rozmanitú škálu bicích a perkusií, od tradičných akustických bicích sád a elektronických bicích po perkusie, príslušenstvo a hardware pre bicie.

Zobraziť všetky informácie

Najobľúbenejšie produkty

Oboznámte sa s bicími

Aké rôzne druhy bicích zostáv sú k dispozícii?

Bicie zostavy a činely vytvárajú rôzne zvuky v závislosti od ich veľkosti. Existujú dve hlavné konfigurácie spôsobu nastavenia zostáv - rock a fusion. Vo všeobecnosti, ak ide o rockovú konfiguráciou, najväčším bubnom zostavy je basový bubon s priemerom 22 palcov a druhý najväčší je podlahový tom s priemerom 16 palcov. Rackové tomy môžu byť rôznych veľkostí, napr. jeden bubon meria 12 palcov a ostatné 13 palcov, zatiaľ čo snare bubon má okolo 14 palcov.

Ak ide o konfiguráciu fusion, je pravdepodobné, že sa v nej nenachádza podlahový tom, namiesto toho sú tam tri rackové tomy, ktoré sú veľkosti 10 palcov, 12 palcov a 14 palcov. Taktiež sa môže stať, že basový bubon je menší ako 22 palcov, napr. typické sú 20 palcové basové bubny.

Bicie zostavy pre juniorov sú menšie, aby vyhovovali detským hráčov, so zostavou 5 kusov bicích pre juniorov, ktorá je určená pre vekovú kategóriu 5 až 10 ročných. Táto pozostáva zo 16-palcového basového bubna, 12-palcového snare bubna, 13-palcového podlahového tomu a rackových tomov vo veľkosti 10 a 11 palcov.

Aké sú výhody elektronických bicích zostáv?

Elektronické bicie a činely môžu vytvoriť také množstvo hluku, aký od nich chcete. Ak si nasadíte slúchadlá, nikto Vás nebude počuť ako nacvičujete. Toto je výhodné, ak nacvičujete v blízkosti iných, alebo ak si chcete profesionálne monitorovať hluk. Celková zostava Vám zaberie menej miesta ako konvenčné zostavy a môže sa poskladať a odložiť, ak je to potrebné. Toto je ideálne pre tích, ktorí nemajú doma dostatok priestoru, alebo pre hudobníkov, ktorí sa stále balia na gigy. Väčšina elektronických bicích zostáv má už vopred zabudované piesne a metronómy, čo znamená, že sa Vám bude ľahšie nacvičovať.

Máte pod kontrolou to, aký zvuk Vaše bubny vydávajú a o to jednoduchšie sa Vám prispôsobuje rôznym štýlom iba s jednou zostavou. Niektoré elektronické zostavy Vám dokonca zdostupnia úpravu zvuku alebo nahrávku niečoho vlastného! Exitujú elektronické zostavy, ktoré vytvárajú veľmi realistické akustické zvuky. Závisí iba od Vášho rozpočtu, akú zostavu si zakúpite, kedže tie drahšie zostavy vytvárajú reálnejšie zvuky.