dudy

Gear4music.com

Dudy sú synonymom ľudovej hudby Škótska a Írska a používajú sa vo vojenských pásmach alebo ako sólový nástroj často pri formálnych príležitostiach, ako sú svadby, alebo na festivaloch a oslavách, ako je napríklad Edinburgh Tattoo. Vytvárajú plný zvuk, pozostávajúci z trvalého drone a melodickej čiary. Zvuk dudy je úplne jedinečný - nič iné neznie celkom ako oni, ale hrubá aproximácia by sa mohla dosiahnuť niekde medzi tónom tuláka hoboja a dynamickou fanfárou trúby. Zobraziť všetky informácie

dudy

Prvých 9 produktov

O dudy

Dudy sa mohli datovať späť do rímskych alebo pred-rímskych čias, ako Oxford History of Music naznačuje, že socha dudy bola nájdená na Blízkom východe sochy z roku 1000 pred naším letopočtom.

Časti dudy

Taška je vzduchotesná nádržka, ktorá drží vzduch a reguluje jeho prietok, čím umožňuje hráčovi udržiavať nepretržitý zvuk. Hráč vháňa do neho vzduch cez dymovod alebo do neho pumpuje vzduch pomocou mechu. Materiály používané na vrecia sa líšia od zvieracej kože a syntetických materiálov.

Chanter je melódia a hrá sa dvoma rukami. Otvorená povaha potrubia znamená, že je ťažké pre hráča zastaviť nástroj, aby znel tak, že väčšina hudby dudy sleduje konštantný zvuk, ktorý má za následok, že sa s týmito nástrojmi spája takmer strašidelný zvuk.

Chanter Reed je nainštalovaný v hornej časti chanter a je to, čo hráč používa na výrobu zvuku.

Dudy dudy sú rúrky, ktoré vytvárajú konštantnú harmonizujúcu notu počas hry. Vrták je všeobecne navrhnutý v dvoch alebo viacerých častiach s posuvným spojom tak, aby bolo možné nastaviť rozstup.

Tréneri dychových praktík sa používajú pre začiatočníkov, aby sa naučili hrať, a používajú ho aj ďalšie skúsenosti, ktoré si hráči precvičujú a zdokonaľujú svoje zručnosti.