DISK Cyklistika 74 MAX/MSP, verzia 5

  • Video 1
443,00 € Odporúčaná cena 457,00 € (vrátane DPH @ 20%)

Tento produkt nie je momentálne možné zakúpiť

  • Vybudovať vlastné pluginy a používateľské prostredie .
  • Design vlastnú rozhrania a vizualizácií .
  • Plná podpora DSP midi, OSC a audio

DISK Cyklistika 74 MAX/MSP, verzia 5

Podrobnosti

Interaktívne grafické programovacie prostredie pre hudby, zvuku a médií.

Pre viac ako dve desaťročia, ľudí boli pomocou Max/Extrahujte urobiť ich počítače robiť veci, ktoré odrážajú ich jednotlivých nápady a sny. Kompatibilný s Mac a Windows, Max/Extrahujte poskytuje pravda, cross-platform authoring a voľný runtime verzie.

Referenčné číslo produktu: 12852

Zobraziť celý popis

Celý popis

Zobraziť celý popis

Kliknite na odkaz nižšie sa pozerať na video Úvod do MAX/Extrahujte podľa Jamie Lidell

Čo je s názvom?

Max/Extrahujte Jitter je dve veci:

  • Max, grafické programovacie prostredie, ktoré poskytuje používateľské rozhranie, načasovanie, komunikácie a MIDI podporu
  • Extrahujte, pre real-time audio syntézu a DSP

Max prehľad

Max užívateľov sú ľudia, ktorí chcú robiť veci, ktoré presahujú obmedzenia bežných softvér. Max je vizuálne programovací jazyk - pripojíte objekty spolu s patch káble navrhovať, čo chcete. Pre krátky film zachycujúcu funguje tento proces, kliknite sem.

Zatiaľ čo ľudia používajú Max vytvoriť širokú škálu aplikácií, má primárne určený zvládnuť základné prvky médií: čas, interaktivity a kontroly.

Čas

Pracovný čas je jednoduchšie v Max ako tradičné programovania, pretože použijete objekty na vytvorenie vizuálne "načasovanie stroje" ktorého správanie môžete vidieť, počuť a upraviť ako fungujú.

Max, základnú jednotku času je milisekúnd, ale môžete použiť aj metrical času (napríklad, bary a Beat). Max, všetko vytvoríte beží v rovnakom čase, niečo, čo je veľmi ťažké urobiť v tradičnom jazyku. Popri metro objekt uvedené vyššie, funkcie Max načasovanie objekty, ktoré bezodkladne, kvantovej, meranie časových intervaloch a vykonať čas-založené filtrovanie. Max jednotný pojem o kontrole založený na čísla a udalostí umožňuje pracovať s časom intuitívne a dôsledným spôsobom.

Interaktivita

Práca s interaktivity je jednoduchšie v Max, pretože môžete navrhnúť rozhrania vizuálne a rozhrania sú potom časť samotný program. Napríklad kontroly načasovanie a prepravu načasovanie príklad vyššie.

Max obsahuje množinu bohaté užívateľské rozhranie nástroje, vrátane voåba, tlačidlá, ponuky a textové editory. Na hlbšej úrovni, je možné ovládať celú užívateľské skúsenosti s podporou kríž-platforma pre full-obrazovka rozhrania, HI zariadenia, Quicktime video a vložený webového prehľadávača. Môžete dokonca skript Max na výstavbu rozhrania dynamicky.

Kontrola

V Max všetko môže byť pripojený k všetko, pretože všetko, čo hovorí čísla. Ďalším spôsobom, ako povedať, je to že Modularita je základnou zásadou dizajn všetkého softvéru.

Max môžete kontrolu zariadenia MIDI, sériové zariadenia, odosielanie údajov cez sieť a zvládnuť používateľa vstupné zariadenia. Akýkoľvek zdroj ovládacieho prvku je ľahko pripojený k čokoľvek chcete ovládať. Najčastejšie, však Max mocný ovládacie prvky uplatňovali audio cez Extrahujte a vizuálne médiá s Jitter. A Extrahujte a Jitter ponúkať svoje vlastné možnosti ovládania, z audio signál analyzátory video sledovania a podpore obvodov.

Extrahujte prehľad

Extrahujte vám dáva stavebných blokov syntézu a DSP jazyka vo vizuálnej podobe. Ale ešte dôležitejšie je, Extrahujte umožňuje syntézu a DSP kontrolovať v expresívne a silným spôsobom. Skutočnosťou však je, existuje iba toľko spôsobov, ako sa robí zvuk, ale nie neobmedzený rôzne spôsoby na ovládanie zvuku, spôsobené Extrahujte spôsob, ako zvukové objekty práce spolu s Max načasovanie, kontrolu a používateľ rozhrania nástroje.

Preddefinované bloky

Jeho najzákladnejšie úrovni Extrahujte ponúka základným stavebným blokom pre syntézu a spracovanie zvuku: oscilátory na báze farbív, filtre, meškaní a obálok. Max 5, sme pridali schopnosti určiť časové hodnoty obálky a phasors v tempo-relatívna jednotiek. Schopnosť spojiť nízke a vyššej úrovne komponentov je jednou z jedinečné aspekty práce s Extrahujte.

Odber vzoriek, nahrávanie a prehrávanie

Extrahujte poskytuje skupinu objektov, ktoré spoločne pracovať pre odber vzoriek a vzorky prehrávania. Všetci používať medzipamäte objekt, ktorý spravuje vzorky medzipamätí až štyri kanály. Môžete hrať vzoriek z medzipamäte viacerými spôsobmi, záznam do medzipamäte, alebo môžete použiť tlmivom roztoku vzorky ako impulz odozvy pre filter. Štandard audio formátov sú podporované pre oboch čítania a písania vzorky medzipamätí. Extrahujte poskytuje pevný disk založené nahrávania a prehrávania, podporné súbory až osem kanálov. Výkon počítača je limit na počet prehrávače a rekordéry môžete použiť súčasne. Plus je to jednoduché zachytiť si vyrába do súboru viackanálový zvuk.

Kompatibilita

Extrahujte podporuje až 512 vstupných a výstupných kanáloch. Na Mac, Extrahujte poskytuje podporu pre Core zvuk v systéme Windows, existuje ASIO, DirectSound, a MME podporu. Extrahujte môže byť ReWire hostiteľa a klienta, a je veľmi flexibilný hostiteľa pre VST plug-poistného Max 5 pridá hostiteľovi synchronizácie pre VST plug-inov naviazaní jeho nový systém tempo-založené časovania.

Používateľské rozhranie

Extrahujte objekty pre zvukový signál displej zahŕňajú osciloskop, spektrálne displej, meradlá hladiny, vlnovú displej a sonogram. Môžete použiť faders s vnútorného vyhladzovania, design multi-band filtre graficky a upraviť funkcie s ľubovoľný počet bodov prerušenia. Plus, pretože je možné jednoducho konvertovať medzi audio signálmi a zobrazovať skalárne veličiny, nič v bohaté Max user interface toolkit môže uplatniť na audio control a displej. Max 5, je ľahké zistiť úrovne zvukový signál s sondu nový signál.

Polyfónia

Objekt poly umožňuje použiť viacero kópií žiadne patcher vykonáte. Podporuje výstup miešanie, poznámkou rozdelenie a hlas krádež. A v Max 5, Extrahujte poly objekt podporuje dynamické patch nakládky a hlas prideľovania a môžete spustiť patchers v rôznych závity na podporu viac procesorov.

Rozšírené funkcie

Extrahujte zahŕňa podporu pre spektrálne doménu spracovanie s FFTs, ako aj prostriedky na spustenie patchers synchronizované so spektrálnou domény spracovaním. Niekoľko príkladov vrátane fázy vocoder sampler ukázať, ako využiť tejto výkonné technológie. Extrahujte tiež prichádza s vysoko konfigurovateľné verzie špeciálne spracovanie prvkov vrátane multi-band kompresor, rozstup radiaca páka a oscilátor banku syntetizátora. Extrahujte tiež kombinuje pekne s spracovania údajov Jitter na matici, takže môžete použiť techniky spracovania "vizuálne" signál audio.