Elektrické gitary

Elektrické gitary sú preukázateľne najvplyvnejším hudobným nástrojom moderných čias, ovplyvňujúcim hudbu viac než ktorýkoľvek iný nástroj. Elektrické gitary sa stali kultúrnou ikonou a sú uznávané ako symbol po celom svete.

View All Information

Najobľúbenejšie elektrické gitary

Elektrická gitara - predaj a poradenstvo

Elektrické gitary sa skladajú z dvoch hlavných častí - struny a brnkátka, ktoré pracujú spoločne na vytváraní zvuku. Brnkátka premieňajú vibrácie zo strún na elektronické signály, ktoré sú potom prenášané prostredníctvom gitarových zosilňovačov ako tóny.

Zatiaľ čo všetky elektrické gitary pracujú rovnakým spôsobom, kvalita zvuku a tóny sa môžu radikálne líšiť v závislosti od tvaru gitary, jej základnej konštrukcie ako aj od samotných brnkátok.

Čo určuje ako elektrické gitary znejú?

Napríklad je známe, že semiakustické elektrické gitary vytvárajú oveľa zaoblenejšie tóny, preto sú uprednostňovaným nástrojom medzi jazzovými gitaristami. Patrí sem rad elektrických gitár Gibson Dot. Elektroakustické gitary s masívnou prednou doskou na druhej strane nemajú dostatok "citu" ako semiakustické, ale práve preto ponúkajú oveľa väčšiu rozmanitosť a môžu sa využívať na vytváranie viacerých druhov tónov.

Single-coil, humbucker a piezo brnkátka sú najbežnejšími typmi využívanými na hru na elektrické gitary, kedže dokážu vytvoriť bohatú škálu čistých tónov.

Humbuckers, ktoré pozostávajú z dvoch brnkátok, ponúkajú tón, ktorý je zaoblenejší a čistejší ako ich Single-coil súčasník, avšak pri vysokých tónoch im chýba daná čistota zvuku.

Medzitým piezos, ktoré sú nemagnetické a vytvárajú slabšie tóny ako ostatné brnkátka, sa využívajú pri vytváraní tónov akustických gitár.

Ak ste úplným začiatočníkom čo sa týka elektrických gitár, je dôležité, aby ste sa poradili s niekým skúseným, napr. s Guitar Shop poradenstvom na Gear4music.com, kto Vám bude vedieť povedať, ktorá gitara by Vám najlepšie vyhovovala.

Elektrické gitary, novinky

D'Angelico gitary pristáť na Gear4music

D'Angelico gitary začal jeden muž, John D'Angelico, ktorý vytvoril 1 164 gitary si počas jeho života, pracovať v jeho obchode v Manhattan.... Viac »

Pomoc 30 súčasní odhalil

Podrobnosti o pásmo pomoci 30 jedného objavili.... Viac »

Linka 6 zosilňovač vzdialený 2.0 pre Android teraz k dispozícii

Linka 6 vydali verziu 2.0 aplikáciu přiřknout-získaní gitara pre zosilňovač zosilňovače, teraz k dispozícii pre Android zariadení.... Viac »

TC Electronic predstavuje pre všetkých - nárok zadarmo pedál

TC Electronic ponúka dve ponuky od teraz až do 31. decembra, takže si môžete liečiť sami alebo niekto viete na nové pedál a získať nejaké voľné efekty v rovnakom čase!... Viac »

TC Electronic Flashback Triple Delay prepustený

Nové možnosti odkladu oznámené kapitánmi účinok.... Viac »

Gibson Les Paul Classic 7-strunová gitara predstavila

Gibson odhalili, oddelené do svojej predchádzajúcej 2015 ponuky, 7-strunová Les Paul klasika.... Viac »