Elektrické gitary

Elektrické gitary sú preukázateľne najvplyvnejším hudobným nástrojom moderných čias, ovplyvňujúcim hudbu viac než ktorýkoľvek iný nástroj. Elektrické gitary sa stali kultúrnou ikonou a sú uznávané ako symbol po celom svete.

View All Information

Najobľúbenejšie elektrické gitary

Elektrická gitara - predaj a poradenstvo

Elektrické gitary sa skladajú z dvoch hlavných častí - struny a brnkátka, ktoré pracujú spoločne na vytváraní zvuku. Brnkátka premieňajú vibrácie zo strún na elektronické signály, ktoré sú potom prenášané prostredníctvom gitarových zosilňovačov ako tóny.

Zatiaľ čo všetky elektrické gitary pracujú rovnakým spôsobom, kvalita zvuku a tóny sa môžu radikálne líšiť v závislosti od tvaru gitary, jej základnej konštrukcie ako aj od samotných brnkátok.

Čo určuje ako elektrické gitary znejú?

Napríklad je známe, že semiakustické elektrické gitary vytvárajú oveľa zaoblenejšie tóny, preto sú uprednostňovaným nástrojom medzi jazzovými gitaristami. Patrí sem rad elektrických gitár Gibson Dot. Elektroakustické gitary s masívnou prednou doskou na druhej strane nemajú dostatok "citu" ako semiakustické, ale práve preto ponúkajú oveľa väčšiu rozmanitosť a môžu sa využívať na vytváranie viacerých druhov tónov.

Single-coil, humbucker a piezo brnkátka sú najbežnejšími typmi využívanými na hru na elektrické gitary, kedže dokážu vytvoriť bohatú škálu čistých tónov.

Humbuckers, ktoré pozostávajú z dvoch brnkátok, ponúkajú tón, ktorý je zaoblenejší a čistejší ako ich Single-coil súčasník, avšak pri vysokých tónoch im chýba daná čistota zvuku.

Medzitým piezos, ktoré sú nemagnetické a vytvárajú slabšie tóny ako ostatné brnkátka, sa využívajú pri vytváraní tónov akustických gitár.

Ak ste úplným začiatočníkom čo sa týka elektrických gitár, je dôležité, aby ste sa poradili s niekým skúseným, napr. s Guitar Shop poradenstvom na Gear4music.com, kto Vám bude vedieť povedať, ktorá gitara by Vám najlepšie vyhovovala.

Elektrické gitary, novinky

Duesenberg gitary teraz k dispozícii na Gear4music

Oddaný, známe ako "Doozys", Duesenberg gitary sú postavené v Nemecku pomocou tradičných techník s moderným Podrobnosti a štýle art-deco.... Viac »

Musikmesse 2014: Line Multi efekty pedál začala - iOS 6 zosilňovač FX100 VIDEO aktualizácia

Linka 6 odhaliť zosilňovač FX100 efekty pedál v Musikmesse 2014.... Viac »

Najstarší známy Fender Stratocaster na predaj

Stratocaster s poradové číslo 0100 je predávané v Nashville.... Viac »

Musikmesse 2014: Fender bezdrôtové gitarové systémy a nové F série akustika začala

Fender začala dva bezdrôtové systémy pre gitaru, poháňaný AKG.... Viac »

Musikmesse 2014: Radiálne gitaru a nahrávacie zariadenia predviedla

Radiálne sa predstaví štyri nové produkty gitaru a päť nových kúskov záznamového zariadenia v Musikmesse 2014.... Viac »

Musikmesse 2014: KORG Nuvibe Vibrato zbor efektor jednotky a viac odhalil

Korg predviesť svoje nové verzie ako prvý deň Musikmesse začína.... Viac »

DigiTech oživiť DOD Overdrive predzosilňovač a Phasor pedále

DigiTech sú nového zavedenia faktorov priority dve zo svojich najobľúbenejších pedále, DOD 250 predzosilňovač Overdrive a Phasor 201.... Viac »