Elektrické gitary

Elektrické gitary sú preukázateľne najvplyvnejším hudobným nástrojom moderných čias, ovplyvňujúcim hudbu viac než ktorýkoľvek iný nástroj. Elektrické gitary sa stali kultúrnou ikonou a sú uznávané ako symbol po celom svete.

View All Information

Najobľúbenejšie elektrické gitary

Prvý 36 produktov

Elektrická gitara - predaj a poradenstvo

Elektrické gitary sa skladajú z dvoch hlavných častí - struny a brnkátka, ktoré pracujú spoločne na vytváraní zvuku. Brnkátka premieňajú vibrácie zo strún na elektronické signály, ktoré sú potom prenášané prostredníctvom gitarových zosilňovačov ako tóny.

Zatiaľ čo všetky elektrické gitary pracujú rovnakým spôsobom, kvalita zvuku a tóny sa môžu radikálne líšiť v závislosti od tvaru gitary, jej základnej konštrukcie ako aj od samotných brnkátok.

Čo určuje ako elektrické gitary znejú?

Napríklad je známe, že semiakustické elektrické gitary vytvárajú oveľa zaoblenejšie tóny, preto sú uprednostňovaným nástrojom medzi jazzovými gitaristami. Patrí sem rad elektrických gitár Gibson Dot. Elektroakustické gitary s masívnou prednou doskou na druhej strane nemajú dostatok "citu" ako semiakustické, ale práve preto ponúkajú oveľa väčšiu rozmanitosť a môžu sa využívať na vytváranie viacerých druhov tónov.

Single-coil, humbucker a piezo brnkátka sú najbežnejšími typmi využívanými na hru na elektrické gitary, kedže dokážu vytvoriť bohatú škálu čistých tónov.

Humbuckers, ktoré pozostávajú z dvoch brnkátok, ponúkajú tón, ktorý je zaoblenejší a čistejší ako ich Single-coil súčasník, avšak pri vysokých tónoch im chýba daná čistota zvuku.

Medzitým piezos, ktoré sú nemagnetické a vytvárajú slabšie tóny ako ostatné brnkátka, sa využívajú pri vytváraní tónov akustických gitár.

Ak ste úplným začiatočníkom čo sa týka elektrických gitár, je dôležité, aby ste sa poradili s niekým skúseným, napr. s Guitar Shop poradenstvom na Gear4music.com, kto Vám bude vedieť povedať, ktorá gitara by Vám najlepšie vyhovovala.

Elektrické gitary, novinky

NAMM 2015: Bass pre Rickenbacker 4003S aktualizuje 2015

4001S bol tradičný Rickenbacker basy štýl cenené Paul McCartney a Chris Squire späť v roku 1964. V roku 2015, získalo aktualizáciu...... Viac »

NAMM 2015: Fender limitovaná edícia americké špeciálne tvrdý chvost gitary

Predstavujeme Limited Edition American špeciálne tvrdý chvost Stratocasters skončil v čiernej a tri tón Sunburst.... Viac »

NAMM 2015: Fender špeciálne vydanie David Lozeau umenie Stratocasters

Fender spolupracoval s deň mŕtvych inšpirovať umelec David Lozeau vytvoriť exkluzívny rad Fender Stratocasters.... Viac »

NAMM 2015: Ibanez 2015 elektrické gitary

Ibanez oznámila svoje nové sortiment elektrických gitár na rok 2015. Tu je náš výber najlepších.... Viac »

NAMM 2015: EHX basy duša potravín spúšťa

Pozrite sa na najnovšie basy ponúkajú z EHX!... Viac »

Posledná šanca na dodanie predvianočné

Tam môže byť len jeden deň pred Štedrým, ale tam je ešte čas na objednávku hudobný darček.... Viac »