Elektrické gitary

Elektrické gitary sú preukázateľne najvplyvnejším hudobným nástrojom moderných čias, ovplyvňujúcim hudbu viac než ktorýkoľvek iný nástroj. Elektrické gitary sa stali kultúrnou ikonou a sú uznávané ako symbol po celom svete.

View All Information

Najobľúbenejšie elektrické gitary

Elektrická gitara - predaj a poradenstvo

Elektrické gitary sa skladajú z dvoch hlavných častí - struny a brnkátka, ktoré pracujú spoločne na vytváraní zvuku. Brnkátka premieňajú vibrácie zo strún na elektronické signály, ktoré sú potom prenášané prostredníctvom gitarových zosilňovačov ako tóny.

Zatiaľ čo všetky elektrické gitary pracujú rovnakým spôsobom, kvalita zvuku a tóny sa môžu radikálne líšiť v závislosti od tvaru gitary, jej základnej konštrukcie ako aj od samotných brnkátok.

Čo určuje ako elektrické gitary znejú?

Napríklad je známe, že semiakustické elektrické gitary vytvárajú oveľa zaoblenejšie tóny, preto sú uprednostňovaným nástrojom medzi jazzovými gitaristami. Patrí sem rad elektrických gitár Gibson Dot. Elektroakustické gitary s masívnou prednou doskou na druhej strane nemajú dostatok "citu" ako semiakustické, ale práve preto ponúkajú oveľa väčšiu rozmanitosť a môžu sa využívať na vytváranie viacerých druhov tónov.

Single-coil, humbucker a piezo brnkátka sú najbežnejšími typmi využívanými na hru na elektrické gitary, kedže dokážu vytvoriť bohatú škálu čistých tónov.

Humbuckers, ktoré pozostávajú z dvoch brnkátok, ponúkajú tón, ktorý je zaoblenejší a čistejší ako ich Single-coil súčasník, avšak pri vysokých tónoch im chýba daná čistota zvuku.

Medzitým piezos, ktoré sú nemagnetické a vytvárajú slabšie tóny ako ostatné brnkátka, sa využívajú pri vytváraní tónov akustických gitár.

Ak ste úplným začiatočníkom čo sa týka elektrických gitár, je dôležité, aby ste sa poradili s niekým skúseným, napr. s Guitar Shop poradenstvom na Gear4music.com, kto Vám bude vedieť povedať, ktorá gitara by Vám najlepšie vyhovovala.

Elektrické gitary, novinky

Predám 2 BOSS kompakty, dostanete zadarmo pedalboardu

Až do 31. decembra, môžete žiadať zadarmo pedalboard pri zakúpení akéhokoľvek 2 alebo viac ŠÉF kompaktný pedále.... Viac »

Gibson gitary mať do roku 2015 začala!

Gibson ukázali, čo majú rukáve na rok 2015, vrátane nových Les Pauls a SGs.... Viac »

Linka 6 Cash Back ponúka teraz k dispozícii

Až do konca roka, linka 6 ponúkajú rad cash-back ponuky na zariadenie od zosilňovače gitary a wireless mikrofóny.... Viac »

Electro Harmonix okrúhlice slúži duša potravín Overdrive a Svätý grál Max Reverb

Electro Harmonix oznámili príchod okrúhlice pedál, kombinácia duša potravín overdrive a Svätý grál Max reverb.... Viac »

5 kapiel, ktorá vznikla na univerzite

Ak začínate univerzity čoskoro, môžete sa vzďaľujú a opúšťať vaše súčasné kapely. Ale nemám strach osviežovač, tam bude veľa hudobníkov po celom pre vás urobiť novú hudbu s.... Viac »

Ibanez Team Up s Korg Kaoss Pad RG gitary a basy SR

Ibanez vytvorili na RGKP6 gitaru a basu SRKP4 s špeciálneho priestoru pre Korg kaoss mini pad 2S, umožní vám experimentovať s váš hudobný identitu.... Viac »