Elektrické gitary

Elektrické gitary sú preukázateľne najvplyvnejším hudobným nástrojom moderných čias, ovplyvňujúcim hudbu viac než ktorýkoľvek iný nástroj. Elektrické gitary sa stali kultúrnou ikonou a sú uznávané ako symbol po celom svete.

View All Information

Najobľúbenejšie elektrické gitary

Prvý 27 produktov

Elektrická gitara - predaj a poradenstvo

Elektrické gitary sa skladajú z dvoch hlavných častí - struny a brnkátka, ktoré pracujú spoločne na vytváraní zvuku. Brnkátka premieňajú vibrácie zo strún na elektronické signály, ktoré sú potom prenášané prostredníctvom gitarových zosilňovačov ako tóny.

Zatiaľ čo všetky elektrické gitary pracujú rovnakým spôsobom, kvalita zvuku a tóny sa môžu radikálne líšiť v závislosti od tvaru gitary, jej základnej konštrukcie ako aj od samotných brnkátok.

Čo určuje ako elektrické gitary znejú?

Napríklad je známe, že semiakustické elektrické gitary vytvárajú oveľa zaoblenejšie tóny, preto sú uprednostňovaným nástrojom medzi jazzovými gitaristami. Patrí sem rad elektrických gitár Gibson Dot. Elektroakustické gitary s masívnou prednou doskou na druhej strane nemajú dostatok "citu" ako semiakustické, ale práve preto ponúkajú oveľa väčšiu rozmanitosť a môžu sa využívať na vytváranie viacerých druhov tónov.

Single-coil, humbucker a piezo brnkátka sú najbežnejšími typmi využívanými na hru na elektrické gitary, kedže dokážu vytvoriť bohatú škálu čistých tónov.

Humbuckers, ktoré pozostávajú z dvoch brnkátok, ponúkajú tón, ktorý je zaoblenejší a čistejší ako ich Single-coil súčasník, avšak pri vysokých tónoch im chýba daná čistota zvuku.

Medzitým piezos, ktoré sú nemagnetické a vytvárajú slabšie tóny ako ostatné brnkátka, sa využívajú pri vytváraní tónov akustických gitár.

Ak ste úplným začiatočníkom čo sa týka elektrických gitár, je dôležité, aby ste sa poradili s niekým skúseným, napr. s Guitar Shop poradenstvom na Gear4music.com, kto Vám bude vedieť povedať, ktorá gitara by Vám najlepšie vyhovovala.

Elektrické gitary, novinky

Sky umenie otvoriť konkurzy na novej sérii Guitar Star

Ozdobný predvádza svoje gitarové zručnosti masy na Sky umenie druhej série Guitar Star?... Viac »

NAMM 2016: Gretsch Zdvihnite veko Guitars aerodynamický vlak centre bloku

Gitary Gretsch zrušila veko na svoje gitary aerodynamický vlak centre bloku.... Viac »

NAMM 2016: Fender zaviesť americkej elitnej série Stratocasters a gitary Telecaster

Fender stavať na úspechu Deluxe linky s všetci-nová séria Elite.... Viac »

NAMM 2016: Fender vlastné Shop ponúknuť až 1950 a 1960 relikvie, ťažký relikvie a americký zákazkových gitarách

Fender Custom Shop pridáva rad relikvie 'd stratocasters, telecasters, ročník jazzmasters a niektoré americké colné pre dobré opatrenie na NAMM 2016.... Viac »

NAMM 2016: Vox Starstream typu 1 modelovanie gitara predstavila

Vox Starstream typu 1 modelovanie gitara bola oficiálne odhalená.... Viac »

NAMM 2016: Ibanez oznamuje nové neskutočný modré praskla RG, podpis periférie Guitar a Mini gitara pedále

Ibanez gitary zrušila veko na nový RGDIX7MPB-SBB - neskutočný Blue praskla, Jake Bowen podpis JBM20 (okraji) spolu s Ibanez Analog Delay Mini, Chorus Mini a Super Metal Mini.... Viac »