Elektrické gitary

Elektrické gitary sú preukázateľne najvplyvnejším hudobným nástrojom moderných čias, ovplyvňujúcim hudbu viac než ktorýkoľvek iný nástroj. Elektrické gitary sa stali kultúrnou ikonou a sú uznávané ako symbol po celom svete.

View All Information

Najobľúbenejšie elektrické gitary

Elektrická gitara - predaj a poradenstvo

Elektrické gitary sa skladajú z dvoch hlavných častí - struny a brnkátka, ktoré pracujú spoločne na vytváraní zvuku. Brnkátka premieňajú vibrácie zo strún na elektronické signály, ktoré sú potom prenášané prostredníctvom gitarových zosilňovačov ako tóny.

Zatiaľ čo všetky elektrické gitary pracujú rovnakým spôsobom, kvalita zvuku a tóny sa môžu radikálne líšiť v závislosti od tvaru gitary, jej základnej konštrukcie ako aj od samotných brnkátok.

Čo určuje ako elektrické gitary znejú?

Napríklad je známe, že semiakustické elektrické gitary vytvárajú oveľa zaoblenejšie tóny, preto sú uprednostňovaným nástrojom medzi jazzovými gitaristami. Patrí sem rad elektrických gitár Gibson Dot. Elektroakustické gitary s masívnou prednou doskou na druhej strane nemajú dostatok "citu" ako semiakustické, ale práve preto ponúkajú oveľa väčšiu rozmanitosť a môžu sa využívať na vytváranie viacerých druhov tónov.

Single-coil, humbucker a piezo brnkátka sú najbežnejšími typmi využívanými na hru na elektrické gitary, kedže dokážu vytvoriť bohatú škálu čistých tónov.

Humbuckers, ktoré pozostávajú z dvoch brnkátok, ponúkajú tón, ktorý je zaoblenejší a čistejší ako ich Single-coil súčasník, avšak pri vysokých tónoch im chýba daná čistota zvuku.

Medzitým piezos, ktoré sú nemagnetické a vytvárajú slabšie tóny ako ostatné brnkátka, sa využívajú pri vytváraní tónov akustických gitár.

Ak ste úplným začiatočníkom čo sa týka elektrických gitár, je dôležité, aby ste sa poradili s niekým skúseným, napr. s Guitar Shop poradenstvom na Gear4music.com, kto Vám bude vedieť povedať, ktorá gitara by Vám najlepšie vyhovovala.

Elektrické gitary, novinky

Najväčší gitarový Riff všetkých čias menom

Poslucháči rádia 2 hlasovali 100 skladieb do zoznamu svetových najväčších gitarové riffy.... Viac »

Gitary na pláži vracia na rok 2014

Gitary na pláži je späť na druhý rok, väčší ako inokedy a privítať špeciálneho hosťa.... Viac »

Roland Blues Cube fáze a umelec zosilňovače odhalil

Roland som znovuobjavil sérii Blues CUBE s znovuo iveniu klasický zosilňovač 1 x 12 combo.... Viac »

ŠÉF Waza remeslá špeciálne vydanie pedále zavedené

ŠÉF pridali ich efektové rodiny s ich najlepší ešte a nesú pečať Waza remeslo.... Viac »

Korg SDD-3000 obnovenej pedál formou!

Korg priniesli svoje klasické SDD-3000 digitálny oneskorovacie vo formáte pedál.... Viac »

Voľný Marshall Hanwell s Marshall Handwired zosilňovače

Marshall rozdávanie zadarmo Marshall Hanwell rečník pri zakúpení buď nasledovné Marshall Handwired zosilňovače alebo kabíny.... Viac »