Elektrické gitary

Elektrické gitary sú preukázateľne najvplyvnejším hudobným nástrojom moderných čias, ovplyvňujúcim hudbu viac než ktorýkoľvek iný nástroj. Elektrické gitary sa stali kultúrnou ikonou a sú uznávané ako symbol po celom svete.

View All Information

Najobľúbenejšie elektrické gitary

Elektrická gitara - predaj a poradenstvo

Elektrické gitary sa skladajú z dvoch hlavných častí - struny a brnkátka, ktoré pracujú spoločne na vytváraní zvuku. Brnkátka premieňajú vibrácie zo strún na elektronické signály, ktoré sú potom prenášané prostredníctvom gitarových zosilňovačov ako tóny.

Zatiaľ čo všetky elektrické gitary pracujú rovnakým spôsobom, kvalita zvuku a tóny sa môžu radikálne líšiť v závislosti od tvaru gitary, jej základnej konštrukcie ako aj od samotných brnkátok.

Čo určuje ako elektrické gitary znejú?

Napríklad je známe, že semiakustické elektrické gitary vytvárajú oveľa zaoblenejšie tóny, preto sú uprednostňovaným nástrojom medzi jazzovými gitaristami. Patrí sem rad elektrických gitár Gibson Dot. Elektroakustické gitary s masívnou prednou doskou na druhej strane nemajú dostatok "citu" ako semiakustické, ale práve preto ponúkajú oveľa väčšiu rozmanitosť a môžu sa využívať na vytváranie viacerých druhov tónov.

Single-coil, humbucker a piezo brnkátka sú najbežnejšími typmi využívanými na hru na elektrické gitary, kedže dokážu vytvoriť bohatú škálu čistých tónov.

Humbuckers, ktoré pozostávajú z dvoch brnkátok, ponúkajú tón, ktorý je zaoblenejší a čistejší ako ich Single-coil súčasník, avšak pri vysokých tónoch im chýba daná čistota zvuku.

Medzitým piezos, ktoré sú nemagnetické a vytvárajú slabšie tóny ako ostatné brnkátka, sa využívajú pri vytváraní tónov akustických gitár.

Ak ste úplným začiatočníkom čo sa týka elektrických gitár, je dôležité, aby ste sa poradili s niekým skúseným, napr. s Guitar Shop poradenstvom na Gear4music.com, kto Vám bude vedieť povedať, ktorá gitara by Vám najlepšie vyhovovala.

Elektrické gitary, novinky

Gibson osláviť 100 rokov Les Paul

Les Paul veľký zvuk zážitok na počesť ikonu gitara s celoročné turné.... Viac »

Guitar Hero žiť na funkciu Ashdown zosilňovače

Po piatich rokoch, Guitar Hero je späť s Guitar Hero žiť. Aktualizácie hry patrí prechod od kreslená grafika a okrem prvej osobe názor.... Viac »

Musikmesse 2015: Korg konzervy Tuner kladivom Pro a Pitchclip

Korg vydali dve limitovaná edícia odrôd konzervované Tuner na oslavu 40 rokov Korg tunerov.... Viac »

Český gitary teraz k dispozícii na objednávku

Rustikálny, bluesový brnknutí vďaka rámu recyklovaných motorový olej môže a Lipa, Bohom série elektrické gitary sú k dispozícii v štyroch variantoch.... Viac »

Gibson pre Audio Les Paul referenčné monitory spustenie

K dispozícii v troch colourways, Cherry, Cherry praskla a tabak praskla, monitory funkciu kultový Gibson Les Paul styling, flame maple lesklý dokončiť prednej hornej oblúk.... Viac »

PRS gitary oslavu tridsiateho výročia

PRS gitary oslavuje 30 rokov s špecializované webové stránky ponúkajúce príbehy z histórie Paul Reed Smith gitár a pozvať umelcov a hráči sa podeliť o svoje skúsenosti.... Viac »