Husle

Husle od Gear4music: sme pracovali neúnavne rozpracovať a spresniť rozsah husle kvalitu za veľmi prístupné ceny, a my sme teraz jedným z popredných husle maloobchodníkov v Európe. Husle sú k dispozícii v rozmedzí veľkostí, vrátane 1-8, 1/4, 1/2, 3 a 4 a 4/4, s Gear4music študent husle je ideálna pre ľudí, najprv vezme na husle. Naša Archer husle ponúkajú prémiu kvality alternatíva pre ambiciózny houslista s plnú a bohaté tón, ktorý poteší najnáročnejšie vykonané husle hráčov.

View All Information

Najobľúbenejšie husle

Prvých 18 produktov

Husle informácie

História husle:

Hoci husle majú prastarý pôvod, získali väčšinu z ich modernej charakteristiky od Luthiers v Taliansku šestnásteho storočia, kde bola nástrojom viol, skôr než dnešné husle. To nebolo až do obdobia baroka, ktorý husle začalo dariť s rešpektované skladatelia ako Antonia Vivaldiho a Johann Sebastian Bach pomocou husle v mnohých svojich skladieb. Odvtedy husle získala veľa lásky a rešpektovať z celého sveta ako sólo koncert nástroj a. Husle sú teraz hrajú hudobníci v najrôznejších hudobných žánrov, vrátane klasické, jazz a folk.

Husle je štyri-strunové akustické hudobný nástroj, ktorý sa hrá s lukom. Hlavy sa reťazec rodinu nástrojov, že aj funkcie viola, violončelo a kontrabas. Zvuk je zvyčajne vytvorené pomocou luku, ktorý sa skladá z palicou predstavovať pás konské vlasy. Hoci existuje mnoho iných techník ako pizzicato (šklbanie struny) meno jedného, používanie luku (alebo arco) je najbežnejší spôsob hrať na nástroj. Kolofónia je trenie na prove vlasy zabezpečí hladký priebeh celej struna a vytvoriť potrebné rezonancie.


Nájdenie správnej veľkosti husle je rozhodujúce pre pohodlné hranie. Najlepší spôsob, ako merať to bude držať ruky rovno a merať vzdialenosť od krku zápästia. Poznačte si dĺžku, skontrolujte veľkosť sprievodcu nižšie a vyberte najbližšiu veľkosť nad meranie užijete.

Husle veľkosti sprievodca

Veľkosť 4/4 - veku 11 - 58 cm (cca)
3/4 veľkosť - vo veku 9 až 12 – 56 cm (cca)
1/2 veľkosti - vo veku 7 až 9-51 cm (cca)
Veľkosť 1/4 - vo veku 5 až 7 - 46 cm (cca)
Veľkosť 1/8 - vo veku 4 až 6 - 42 cm (cca)
Veľkosť 1/10 - vo veku 4 až 5 - 38 cm (cca)
Veľkosť 1/16 - vo veku 3 až 5 - 36 cm (cca)